افتتاحیه رسمی کارخانه دوم مجموعه کارخانجات گروه تولیدی پردیس

تاریخ خبر : 1395/06/07

 
 
 
 در تاریخ 7 شهریور ماه 1395 و به مناسبت هفته دولت، کارخانه دوم گروه تولیدی پردیس (آریا نانو سیز) بزرگترین مرکز زیست فناوری و نانو فناوری کشور، توسط مقامات دولتی به صورت رسمی افتتاح گردید.
ابتدای این مراسم دکتر فرید مُـر، رئیس پارک علم و فناوری فارس ضمن قدردانی از تلاش های مدیران و کارکنان شرکت آریا نانو سیز، به عنوان یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری فارس در راه اندازی و افتتاح این پروژه بزرگ کشوری، توجه به نوآوری و پویا بودن شرکت های دانش محور را لازمه موفقیت و پایدار بودن آنها دانست و اشاره کرد که بایستی به علوم و فنون جدید توجه ویژه داشت و به باید به سمت Hi-Techبودن حرکت کرد.
رئیس پارک علم و فناوری فارس همچنین گفت: استفاده بی رویه از کودهای شیمیائی باعث نیتراته شدن آب های آشامیدنی شده که بایستی با استفاده از تکنولوژی های نوین سعی در سالم سازی منابع غذائی و استفاده بهینه از این منابع نمود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس نیز در سخنانی درباره کارخانه آریا نانو سیز تولید کننده انواع کودهای ریز مغذی گفت: این کارخانه با ظرفیت 25 هزار تن با سرمایه گذاری 125 میلیارد ریال راه اندازی شده است.
مهندس قاسمی افزود: این کارخانه تولیدکننده محصولات کشاورزی با استفاده از فناوری نانو است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس اظهار کرد: اسیدهای آمینه، آمینوکلات ها، ترکیبات ضدسرمازدگی، ضدخشکسالی، ترکیبات ضد از بین رفتن بوته گیاهان و کودهای خود حل شونده (جوشان) از محصولات این کارخانه است.
مهندس افشانی استاندار فارس، با اشاره به اين كه كساني كه با علم و دانش كار مي كنند داراي طبع بلند هستند، افزود: انسان هايي كه به فكر توسعه هستد داراي دو نگرش هستند؛ اول اين كه وسعت ديد دارند و دوم اين كه در تعريف علم توسعه مي گويند رشد اقتصادي مي تواند با فروش نفت و افزايش درآمد سرانه ايجاد شود؛ اما وقتي نفت را پالايش و فرآوري كرده و محصولات مختلف را به دست بياوريم باعث تعميق علم و دانش مي شود و توسعه اقتصادي رقم مي خورد.
استاندار فارس با بيان اين كه شركت هاي دانش بنيان مورد تاكيد مقام معظم رهبري بوده و در بندهاي ابلاغي سياست هاي اقتصاد مقاومتي نيز مهم ترين بخشي است كه بايد مورد توجه دولت و مديران استاني قرار داشته باشد، تصريح كرد: هر چه از دستمان بر بيايد براي حمايت از شركت هاي دانش بنيان كوتاهي نخواهيم كرد و به مديران نيز توصيه مي كنيم كه به هيچ وجه در اين زمينه كوتاهي نداشته باشند.
مهندس افشاني با اشاره به افتتاح كارخانه آريانانوسيز در منطقه ويژه اقتصادي شيراز كه محصولاتش مورد استفاده بخش كشاورزي است و گفت: كشاورزي پايه اقتصاد استان فارس است و هرچه هم نگراني از بحث خشكسالي داشته باشيم اما باز هم بخش قابل ملاحظه اي از اشتغال و توليد مرتبط با كشاورزي است و ما بايد در اين حوزه تغيير روش بدهيم و آن را تقويت كنيم نه اين كه كشاورزي را تعطيل كنيم.
شایان ذکر است این کارخانه که بزرگترین مرکز زیست فناوری و نانو فناوری کشاورزی کشور است به همت شرکت آریا نانو سیز، از شرکت های دانش بنیان مستقر در مرکز رشد کشاورزی ،منابع طبیعی و صنایع تبدیلی پارک علم و فناوری فارس، راه اندازی و افتتاح شده است.
 
 
 
 
 
 

ارسال نظر
  1395/06/15 3:09 PM 0 رای منفی     3 رای مثبت   
  بسیار عالی

تماس با ما


 
کارخانه اول: شیراز، کیلومتر 35 جاده کفترک، مجموعه کارخانجات گروه تولیدی پردیس
کارخانه دوم: شیراز، منطقه ویژه اقتصادی شیراز- فاز دو- بلوار صادرات شرقی-پلاک 214  کارخانه نانوسیز
واحد تکنولوژی و آرندی: پارک علم و فناوری استان فارس، شهرک آرین
تلفن:26-07137175422
نمابر: 37175427-071
واحد رسیدگی به امور مشتریان: 07137175426- 09384542931
 
واحد رسیدگی به شکایات مشتریان :07137175427
وبسایت کارخانه دوم: www.nanoseez.com
 
کانال آپارات:  http://www.aparat.com/fertinurse